x تبلیغات
onlinetabliq

اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد چیست؟

اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد چیست؟

 

دفتر ازدواج شمال تهران

نحوه و مراحل اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد، بدین صورت است که زوجه، ابتدا باید به دفتر ازدواج محل وقوع عقد، مراجعه کرده و فرم مطالبه مهریه از طریق اجراییات ثبت را پر نماید.
اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد چیست؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از میزان، مهریه، از جمله حقوق مالی زنان است و سنتی است که در کشور‌های اسلامی و برخی کشور‌های غیر اسلامی، اجرا می‌شود. وقوع عقد موقت، بدون تعیین میزان مهریه عقد موقت، سبب بطلان عقد نکاح بوده؛ اما بر خلاف عقد موقت، عدم تعیین مهریه در عقد دایم، موجب بطلان عقد نمی‌گردد و زوجین، بعد از عقد نیز امکان مشخص نمودن مهریه را دارند.

به محض وقوع عقد نکاح، زوجه، مالک تمام مهریه شده و حق مطالبه یا هر گونه دخل و تصرف در آن را دارد.

اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد یا در طول زندگی مشترک، یکی از راه‌های مطالبه و دریافت مهریه، از جانب زنان است.

جهت مطالبه مهریه از طریق اجرا گذاشتن آن، حتما باید، مطابق نحوه و مراحل قانونی، اقدام نمود تا به نتیجه رسید.

آیا امکان اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد وجود دارد؟

مهریه، از جمله حقوق مالی زنان بوده و دارای انواع مختلفی است.

به مجرد وقوع عقد نکاح دایم یا منقطع، مهریه، به ملکیت زن درآمده و او، حق مطالبه یا هر گونه دخل و تصرف در آن را دارد و هیچ چیز، نمی‌تواند مانع از اجرای این حق بشود.

یکی از راه‌های مطالبه مهریه و دخل و تصرف در آن، مطالبه مهریه، از طریق اجرا گذاشتن آن است.

مطابق ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی، “به مجرد عقد، زن، مالک مهر می‌شود و می‌تواند، هر نوع تصرفی که بخواهد، در آن بنماید”.

بنابراین، در پاسخ به این پرسش که آیا امکان اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد نیز، وجود دارد یا خیر، باید گفت: مستفاد از ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی، زوجه یا نماینده قانونی او، به محض وقوع عقد نکاح دایم یا منقطع، می‌توانند، با طی کردن نحوه و مراحل قانونی اجرا گذاشتن مهریه، اقدام به اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد نمایند.

آثار و عواقب اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد، متوجه مرد خواهد بود و او را ملزم به پرداخت می‌نماید.

نحوه و مراحل اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد

در خصوص نحوه و مراحل اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد، باید گفت: هیچ تفاوتی بین نحوه و مراحل اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد با نحوه و مراحل سایر دوران ها، نظیر هنگام طلاق یا در طول زندگی مشترک نیست. نحوه و مراحل اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد، همانند باقی مراحل زندگی مشترک، مطابق مراحل زیر است:

در اولین مرحله از نحوه و مراحل اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد، زوجه، باید به دفتر ازدواج محل وقوع عقد، مراجعه کرده و با پر کردن فرم مطالبه مهریه، اقدام به اجرا گذاشتن مهریه دوران عقد، از طریق اجراییات ثبت نماید. در این روش، زن می‌تواند، پس از استعلامات چهارگانه اجراییات ثبت، از راهور، مخابرات، اداره ثبت املاک، بانک‌ها و شرکت سپرده گذاری توسعه مرکزی، اقدام به توقیف اموال مرد و وصول مهریه خود، از طریق فروش آن‌ها در مزایده نماید.

این روش، بهترین راه، برای اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد بوده و آثار و عواقب آن، توقیف و فروش اموال مرد، در مزایده است.

دومین مرحله از نحوه و مراحل اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد، مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ارایه دادخواست مطالبه مهریه است.

چنانچه زوج، در استعلامات ثبتی، هیچ دارایی با سند رسمی نداشت یا دارایی او، کفاف مهریه را ندهد، زوجه می‌تواند، از این طریق، اقدام به اجرا گذاشتن مهریه دوران عقد خود نماید.

این روش، گرچه بهترین راه وصول مهریه نیست، اما، راهی جهت رسیدن به حق و حقوق قانونی زنان است.

آثار و عواقب این نحوه به اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد، می‌تواند، صدور حکم جلب زوج یا قسط بندی مهریه، در صورت پذیرش اعسار وی باشد.

بهترین راه اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد

مطالبه مهریه از طریق ثبت، به علت‌های زیر، یکی از بهترین راه ها، جهت وصول مهریه، در این دوران است:

سرعت در وصول دسترسی مستقیم به اموال، جهت تبدیل آن‌ها به پول، از طریق فروش اموال در مزایده
توقیف اموال و جلوگیری از فروش آن‌ها به جهت فرار از دین، بدون نیاز به حکم دادگاهی البته، این روش، معایبی نیز دارد؛ هنگام اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد از طریق اجراییات ثبت، ثبت، طی دو مرحله، به زوج، اخطار می‌فرستند و بنابراین، زوج، از خطر توقیف اموالش، مطلع می‌شود و ممکن است در این اثنا، اقدام به انتقال اموال خود کند.

البته در این صورت، زوجه حق مطرح نمودن دعوای فروش یا انتقال مال به قصد فرار از دین را دارد و بسته به نظر قاضی، ممکن است که مرد، به فرار از دین محکوم شود.

آثار و عواقب اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد

بسته به نحوه مطالبه و اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد، این آثار عبارتند از:

امکان مسدود شدن حساب‌های بانکی و توقیف اموال مرد؛ چنانچه زن، از طریق اجراییات ثبت، اقدام نماید، می‌تواند حساب‌های بانکی مرد را مسدود کرده، همچنین، چنانچه زوجه، حکم قطعی دادگاه، در خصوص پرداخت مهریه از جانب مرد را داشته باشد و مرد، از پرداخت، استنکاف نماید، مسدود کردن حساب‌های زوج، از طریق اجرای احکام، ممکن و میسر است.

امکان فروش اموال مرد در مزایده؛ هنگامی که زوجه، اقدام به اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد، از طریق ثبت می‌نماید یا به موجب حکم قطعی دادگاه، مرد را محکوم به پرداخت مهریه می‌کند، اما، زوج، از پرداخت بدهی خود، خودداری می‌نماید، زن می‌تواند، اموال رسمی مرد را، از طریق ثبت یا معرفی به دادگاه، با استفاده از قرار تامین خواسته، توقیف کند و چنانچه مرد، همچنان، اقدام به پرداخت بدهی خود ننمود، زوجه، می‌تواند، مهریه خود را از ماحصل فروش اموال، در مزایده، وصول نماید.

امکان صدور حکم جلب مرد، در صورت عدم پرداخت مهریه، پس از صدور حکم قطعی؛ چنانچه زن، حکم قطعی محکومیت مرد، به پرداخت مهریه را داشته باشد، ولی مرد، از پرداخت خودداری نماید و یا با وجود قسط بندی مهریه، در موعد مقرر، اقدام به پرداخت اقساط ننماید، زن، می‌تواند با مراجعه به اجرای احکام، تقاضای صدور حکم جلب مرد را داشته باشد.

قالیشویی اتوبان باقری

 

 

با جوانب منفی و عوارض ارتودنسی دندان بیشتر آشنا شوید (8 مورد اصلی)

با جوانب منفی و عوارض ارتودنسی دندان بیشتر آشنا شوید (8 مورد اصلی)

لابراتوار دندانسازی

رکنا

درمان های ارتودنسی به خودی خود هیچ عارضه ای ندارند بنابراین اینکه در برخی از سایت ها و محافل درباره عوارض ارتودنسی چیزهایی گفته می شود صحیح نیست. عارضه ای در کار نیست و درمان های ارتودنسی تنها ممکن است برخی جنبه یا نکته منفی داشته باشند که البته هر پروسه دندانپزشکی یا پزشکی دیگری نیز ممکن است اینچنین باشد. در ادامه ما مهمترین جوانب منفی ارتودنسی را توضیح داده ایم.1. تنها برخی از دندانپزشکان قادر به ارائه درمان های ارتودنسی هستند

در تمام دنیا دندانپزشکان کمی هستند که واجد شرایط انجام درمان های ارتودنسی باشند. به این دندانپزشکان متخصص ارتودنسی گفته می شود و تنها باید آن ها اقدام به ارائه خدمات مرتبط با مرتب کردن دندان ها کنند.

ممکن است یک دندانپزشک عمومی که تجربه انجام درمان های ارتودنسی را دارد نیز در سطح جامعه مطرح شود اما حتی چنین دندانپزشکانی واجد صلاحیت نبوده و شرایط ارائه خدمات ارتودنسی را ندارند. زیرا ممکن است نتیجه درمانی که آن ها انجام می دهند شکست بخورد. بنابراین ما باید برای هر نوع نامرتبی دندانی تنها به نزد یک دکتر ارتودنسی مراجعه کنیم.

2. هزینه ارتودنسی دندان نسبتا زیاد است

به دلیل پیچیدگی های موجود در مسیر مرتب کردن دندان ها و زمانبر بودن این پروسه، هزینه ارتودنسی ممکن است نسبت به هر درمان دندانپزشکی دیگری بیشتر شود. به طور میانگین 1.5 سال طول خواهد کشید تا دندان ها به طور کامل مرتب شوند البته ممکن است این زمان کمتر یا بیشتر هم شود. چون زمان درمان طولانی و زیاد است در نتیجه نیازمند مراجعات و در نتیجه هزینه درمان بیشتری است. انتظار می رود که برای مرتب کردن دندان ها در ساده ترین حالت لازم باشد برای هر فک بیش از 5 میلیون تومان هزینه شود.

3. ارتودنسی ثابت می تواند باعث درد و ناراحتی جزئی شود

قدیمی ترین و رایج ترین شکل ارتودنسی دندان استفاده از براکت و سیم ارتودنسی است. برای اینکه دندان ها در این روش مرتب شوند، به سطح دندان ها براکت هایی چسپانده شده و از بین آن ها سیم رد خواهد شد. سیم ارتودنسی نیروهایی را از طریق براکت به دندان ها و ریشه آن ها وارد می کند تا به حرکت دندان ها کمک کند.

برای چند روز اول بعد از نصب این وسایل ممکن است افراد، کمی احساس درد و ناراحتی جزئی کنند. بعد از اینکه دهان و دندان به براکت ها و سیم عادت کرد دیگر درد و ناراحتی تجربه نخواهد شد. در برخی از سایت ها از درد ارتودنسی به عنوان یکی از عوارض ارتودنسی دندان یاد شده ولی در اصل این عارضه نیست و تنها یک عیب و ایراد زودگذر است.

Untitled-2

4. سیم و براکت ارتودنسی محدودیت غذایی به همراه دارد

به افرادی که ارتودنسی ثابت انجام می دهند توصیه می شود که یک سری غذاها را نخورند. زیرا مصرف آن ها می تواند باعث شکسته شدن سیم و براکت شود. به عنوان مثال خوردن سیب، خیار، آب نبات، گوشت ها و ... می تواند واقعا به مرور زمان یا حتی به صورت آنی باعث شکسته شدن براکت ها یا سیم شود.

بنابراین اینکه شما نمی توانید برخی از چیزهایی که دوست دارید را بخورید ممکن است کمی اذیت شوید. به همین جهت محدودیت غذایی را یکی از معایب ارتودنسی دندان می دانند. با این حال روش های دیگری هستند که محدودیت غذایی ندارند و شما هرچیزی که دوست دارید را می توانید با آن ها بخورید. مثلا ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف اینگونه است.

5. برای حفظ بهداشت دهان و دندان باید زمان زیادی صرف شود

زمانی که براکت ها و سیم به دندان ها متصل می شوند ممکن است مواد غذایی در لابلای آن ها گیر کند. بنابراین شما باید برای تمیز کردن دندان ها و سیم یا براکت زمان بیشتری صرف کنید. اگر پیش از ارتودنسی شما فقط مسواک میزدید اکنون با وجود وسایل چسپیده به دندان باید نخ دندان بکشید و حداقل 5 دقیقه وقت بیشتر برای مسواک زدن اختصاص دهید.

در صورت ضعیف بودن سطح بهداشت دهان و دندان، سلامت شما در طول درمان ارتودنسی بدتر شده و مشکلاتی مانند بوی بد دهان، تحریک لثه و پوسیدگی دندان ایجاد می شود. البته این ها از عوارض ارتودنسی دندان نیستند و تنها زمانی که بهداشت رعایت نشود می توانند ایجاد شوند.

Untitled-3

6. گاهی اوقات مدت زمان درمان بسیار طولانی خواهد شد

ممکن است در طول درمان ارتودنسی مشکلاتی پیش بیاید که منجر به افزایش مدت زمان ارتودنسی شود. مثلا اگر شما به عنوان شخصی که تحت درمان هستید، بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید یا خوراکی های سفت و سخت بجوید و یا اینکه از وسایل خودتان مراقبت نکنید امکان ایجاد بیماری لثه، پوسیدگی دندان و یا شکسته شدن براکت و سیم وجود دارد. تا زمانی که موارد نامبرده درمان شده و یا تعمیر شوند ممکن است کمی زمان نیاز باشد و این در مجموع باعث افزایش مدت زمان ارتودنسی شما خواهد شد.

به عنوان مثال شکسته شدن مکرر ارتودنسی سرامیکی می تواند طول دوره درمان شما را تا 36 ماه نیز افزایش دهد. یا شکسته شدن الاینر ارتودنسی نامرئی نیز چند هفته درمان شما را به درازا بکشد.

7. ارتودنسی ثابت ممکن است باعث زخم شدن لثه شود

یکی از رایجترین عوارض ارتودنسی (یا بهتر بگوییم جوانب منفی آن) امکان زخم شدن زبان، لثه و لب ها است. اگر به هر دلیل براکت یا سیم بشکند با برخورد با بافت های نرم می تواند باعث زخم شدن آن ها شود. البته اگر شما نکات توصیه شده را رعایت کنید براکت یا سیم نمی شکند و آسیبی به شما نمی رسد.

8. بعد از درمان حتما باید نگهدارنده ارتودنسی استفاده کنید

هنگامی که دندان‌های شما به موقعیت مورد نظر حرکت کرده و مرتب می شوند باز هم ممکن است کج شوند. این طبیعت دندان ها است و به مرور زمان که ما چیزی می خوریم ممکن است به میزان خیلی کم و به صورت نامحسوس کج شوند. بنابراین پس از ارتودنسی باید از نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی استفاده شود. ریتینرها باعث می شوند که دندان ها دقیقا در همان موقعیت مرتب شده خود باقی بمانند و دیگر کج نشوند. ممکن است چند ماه تا چند سال نیاز باشد نگهدارنده استفاده کنید که این چندان خوشایند نیست بنابراین آن را جزء یکی از معایب ارتودنسی لیست کردیم.

قالیشویی شمیرانات

 

 

یارانه این افراد قابل برداشت نیست

 تا بررسی نهایی وزارت رفاه نهایی نشود، مسدودی از یارانه افراد متقاضی بازنگری رفع نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری رضوی، سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با بیان اینکه یارانه افراد متقاضی بازنگری به حذف یارانه معیشتی هنوز مسدود است، گفت: فهرست ۲.۵ میلیون نفری متقاضیان جدید به وزارت رفاه ارسال شد.

سیده طیبه حسینی در مورد اینکه یارانه کمک‌معیشتی مرحله دوم از دیروز قابل برداشت شد، آیا یارانه افراد متقاضی بازنگری هم قابل برداشت شده است، گفت: فعلا یارانه کسانی که در اردیبهشت ماه حذف شده و تقاضای خود برای برقراری مجدد یارانه معیشتی را در سامانه حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه ثبت کرده‌اند، هنوز قابل برداشت نشده است.

وی در مورد اینکه یارانه معیشتی خانوارهای متقاضی بازنگری چه زمانی قابل برداشت می‌شود، گفت: تا بررسی نهایی وزارت رفاه نهایی نشود، مسدودی از یارانه افراد متقاضی بازنگری رفع نمی‌شود.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در مورد اینکه چه زمانی بررسی وزارت رفاه به سازمان هدفمندی ابلاغ می‌شود، گفت: طبق مذاکراتی که شده و همچنین براساس دستور رئیس‌جمهور که باید ظرف یک‌ماه افراد متقاضی بازنگری تعیین تکلیف شوند، امیدوارم بررسی وزارت رفاه به زودی انجام و به ما ابلاغ شود.

مقالات بیشتر:مرکز مشاوره کودک و نوجوان در گیشا

وی تأکید کرد: هنوز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نتیجه بررسی‌های خود را برای متقاضیان بازنگری یارانه کمک معیشتی ارائه نکرده است.

وی در مورد اینکه وزیر رفاه اعلام کرده یک فهرست ۳ میلیون نفری ویک فهرست بیش از یک‌میلیون نفری و در مجموع بیش از ۴ میلیون نفر به یازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال شده است، گفت: ما براساس همان لیست، یارانه کمک معیشتی را به دستور رئیس‌جمهور برای این افراد واریز کردیم، اما فعلا مسدود است و باید بعد از بررسی وزارت رفاه این مسدودی رفع شود.

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در مورد اینکه بررسی اعتراض برای بعد خانوار و اطلاعات اقتصادی خانوار در کجا باید انجام شود، گفت: کسی که یارانه‌اش حذف شده است، اسم او در لیست مسدودی قرار می‌گیرد و او نمی‌تواند در دفاتر پلیس + ۱۰ ثبت‌نام کند و باید از طریق سامانه حمایتی وزارت رفاه هم بعد خانوار و هم اطلاعات اقتصادی خانوار بررسی شود.

به گفته حسینی، براساس بند ب تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ به سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شده است که باید سازمان هدفمندی یارانه‌ها ثبت‌نام افراد جدید و جامانده یارانه را انجام دهد و در این تبصره گفته شده است، شناسایی و دهک‌بندی خانوارها و شناسایی خانوارهای پردرآمد توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شود و بعد از آن اعلام کرده است، نسبت به حذف یارانه افراد پردرآمد باید اقدام شود، اما شناسایی و دهک‌بندی افراد باید توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شود.

حسینی گفت: سرپرستان خانوار می‌توانند در سامانه حمایتی وزارت رفاه ثبت‌نام کنند. پرونده آنها باید در پایگاه وزارت رفاه بررسی شود و بعد از آن در صورت داشتن شرایط، یارانه آنها برقرار می‌شود و این شرایط ناشی از بعد خانوار از قبیل اضافه شدن فرزند یا تأهل فرزند و یا هر اتفاق دیگری که در خانواده می‌افتد و همچنین اطلاعات اقتصادی خانوار خواهد بود.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه در مورد اینکه وزارت رفاه می‌گوید که لیستی که سازمان هدفمندی ارائه کرده، دارای اطلاعات تکرار است، گفت: ما با وزارت رفاه صحبت می‌کنیم و در این زمینه یک فهرست ۲.۵ میلیون نفری از افرادی که تاکنون یارانه نگرفته‌اند و یا قبل از سال ۱۴۰۱ یارانه نمی‌گرفتند، اما اکنون متقاضی دریافت یارانه هستند، در سامانه my.gov.ir ثبت‌نام کرده که این فهرست را برای بررسی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال کرده‌ایم.

حسینی این نکته را هم گفت که در این فهرست تعداد محدودی افراد تکراری وجود داشت که مثلاً هم پدر خانواده و هم مادر خانواده نام فرزند را ذکر کرده بود که این لیست هم اصلاح شد و لیست جدیدی در بعدازظهر شنبه ۲۱ خرداد به وزارت رفاه اعلام شد.

حسینی در مورد فرزندان مجرد که متقاضی تشکیل خانواده جدید یارانه‌ای هستند، گفت: مجردانی که قبلاً نمی‌گرفتند می‌توانند، به عنوان یک خانوار جدید تک‌نفره ثبت‌نام کنند، اما مجردی که با خانواده یارانه می‌گرفت، فقط از طریق ازدواج می‌تواند از خانواده قبلی خود جدا شود و دستورالعمل فعلاً این گونه است.

وی تأکید کرد: اطلاعات تکمیلی به روزرسانی شده از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها در روز شنبه ۲۱ خرداد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است و ما منتظر بررسی آنها و ا علام نتیجه برای رفع مسدودی یارانه افراد هستیم.

مقالات دیگر:وکیل غرب تهران

کدام مسواک برای دندان های شما مناسب تر است؟

کدام مسواک برای دندان های شما مناسب تر است؟

دندانسازی در تهران

قدس آنلاین

مسواک
شاید به نظر بی اهمیت برسد، اما انتخاب نوع درست مسواک در واقع از آنچه که اکثر افراد فکر می کنند، بسیار مهمتر است.

مسواک اشتباه می تواند باعث بالا رفتن لثه، فراهم کردن امکان تشکیل پلاک بر روی دندان ها یا حتی خوردگی مینا و لکه شدن دندان شود. بهترین راه برای آنکه بدانید کدام مسواک برای شما مناسب است، صحبت با ما در جلسه ملاقات بعدیمان است. شاید نیاز بخصوصی داشته باشید که با نوع بخصوصی از مسواک حل شود. آنچه در ادامه مقاله آورده شده پیشنهاداتی به بیمارانی است که از دندان و لثه سالمی برخوردارند و مشکل بخصوصی در دهان و دندان ندارند.

خریدن یک مسواک دستی

یک مسواک دستی (که به آن مسواک چندبار مصرف هم گفته می‌شود) مدل قدیمی مسواک است که عامل حرکت دندانه هایش، قدرت دست شماست نه قدرت تامین شده توسط باتری. وقتی حرف از خریدن مسواک دستی باشد مردم به دو دسته کلی تقسیم می شوند: یا ارزانترین گزینه را می خرند، یا در قفسه مسواک ها در میان گزینه های بسیار زیادی که جلوی روی خود می بینند، گم می‌شوند و به دنبال بهترین گزینه می گردند. لازم نیست که در انتخاب مسواک خیلی اضطراب داشته باشید، اما حداقل باید کمی به آن فکر کنید. در اینجا به نکاتی که باید در حین تصمیم گیری در نظر بگیرید، اشاره شده است.

به دنبال نشان استاندارد و تایید سازمان غذا و دارو باشید.

بر روی بسته بندی مسواک به دنبال نشان استاندارد باشید و اگر چنین چیزی را نمی بینید، این مسواک را نخرید. با وجود علامت استاندارد بر روی بسته مسواک، حداقل می‌دانید که این مسواک ایمن و موثر و دارای پارامترهای استاندارد برای رفع نیازهای دندانی شما خواهد بود. مسواک های ارزان دارای دندانه های ضعیفی هستند که بعد از مدتی از جای خود درآمده و به سرعت فرسوده می‌شوند و یا حتی باعث آسیب دیدگی مینای دندان خواهد شد. نوک دندانه های مسواک های استاندارد گرد است و باعث خراشیدن یا آسیب دیدگی مینا نشده و به سادگی هم از سر جای خود در نمی آیند و میتوانید مطمئن باشید که در حین مسواک کردن از وسط نمی شکند.

مسواک با اندازه مناسب را خریداری کنید.وقتی مسواک را در بسته بندی اش می‌بینید، احتمالاً نتوانید به سادگی درباره اندازه درست سر مسواک تصمیم گیری و قضاوت کنید. دسته مسواک باید از طول کافی برخوردار باشد تا به راحتی در دست قرار بگیرد و به تمامی نقاط دندان‌هایتان، حتی در انتهای فک نیز برسد. سر مسواک نباید خیلی بزرگ باشد که قدرت جابجایی و نظافت قسمت هایی از دندان که به سختی پاک میشوند را از فرد بگیرد. برای مثال اندازه دو و نیم سانتی (یک اینچ) برای طول سر مسواک و یک و نیم سانتی (نیم اینچ) برای عرض سر مسواک، حداکثر اندازه ای است که برای یک مسواک استاندارد می توان در نظر داشت.

از مسواک سخت (hard) استفاده نکنید.
بعضی بیماران نمی دانند که مسواک سخت یک خبر بد برای دندان و لثه است. بعضی می دانند که استفاده از مسواک سخت توصیه دندانپزشکان نیست، اما باز هم از خریدن آن خودداری نمی کنند، چرا که فکر می کنند تنها به کمک مسواک سخت می توانند دندانشان را خوب تمیز کنند. آنها عقیده دارند که با استفاده از مسواک نرم نمیتوان پلاک های تشکیل شده روی دندان را از بین برد.

خرید مسواک با دندانه های سخت تنها در صورتی توجیه دارد که تجویز پزشک باشد. استفاده از مسواک با دندانه های مدیوم نیز حتی توصیه نمی شود و حتما باید از مسواک نرم استفاده کنید. مادامی که از روش مناسب برای مسواک کردن استفاده کنید، دندان‌هایتان بیش از حالت استفاده از مسواک سخت، تمیز می شود. وقتی مسواک سخت می خرید و به خصوص اگر فشار زیادی هم در هنگام مسواک کردن بر دندانتان وارد کنید - که اصولاً اکثر افراد این کار را می کنند - لثه های خود را در معرض خطر قرار می دهید. در طول زمان لثه هایتان شروع به بالا رفتن میکند؛ اگرچه بالا رفتن لثه در نتیجه استفاده از مسواک سخت، خیلی قابل توجه و شدید (مانند بیماری لثه) نیست. اما می‌تواند خطراتی برای سطح ریشه دندان و حساسیت دردناک دندان را ایجاد کند.

استفاده از مسواک با دندانه های سخت، به خصوص اگر با فشار دست بیمار در حین مسواک کردن همراه باشد به مینای دندان آسیب می زند. مینا از دندان در مقابل ایجاد حفره و پوسیدگی محافظت می‌کند، بنابراین زمانی که با مسواک سخت روی آن خراش ایجاد می کنید و باعث آسیب دیدن آن می شوید در واقع فرایند ورود باکتری و حمله پوسیدگی به دندان را ساده تر کرده اید. فرسودگی مینا همچنین عاملی برای لکه شدن دندان خواهد بود. وقتی مانع محافظتی مینا از بین برود، نفوذ مواد غذایی رنگی مانند چای، قهوه، شراب قرمز و غذاها و نوشیدنی های دیگر به دندان ها ساده تر می‌شود. توصیه های دیگری درباره دندانه های مسواک:

دندانه های چند لایه و زاویه دار دارای عملکرد بهتری از دندانه های مسطح در از بین بردن پلاک هستند. اما بعد از خراب شدن دندانه ها دیگر فرقی نمی کند که از کدام یک از آنها استفاده می کنید و هیچ یک از عملکرد مناسبی برخوردار نخواهد بود. تقریباً هر ۳ الی ۴ ماه باید مسواکتان را تعویض کنید.

خرید مسواک برقیخرید مسواک برقی گزینه بسیار فوق العاده ای برای دندان هایتان محسوب می شود و به طور کلی عملکرد بهتری از مسواک دستی دارد. درواقع مسواک دستی عملکرد خیلی خوبی هم ندارد و مسواک برقی، فرایند نظافت دندان ها را ساده تر می کند. عملکرد مسواک های برقی در تخریب پلاک های روی سطح دندان بهتر است و با در اختیار داشتن تایمر، می‌توانید مطمئن شوید که زمان کافی را صرف مسواک کردن دندانتان کرده اید.

نکته ای که در انتخاب مسواک دستی یا برقی یکسان است، داشتن تاییدیه استاندارد برای اطمینان از ایمنی و موثر بودن مسواک است. مسواک های برقی برای کسب تاییدیه استاندارد تحت آزمایش های شدیدتری قرار می‌گیرند. برای مثال مسواک برقی اورال بی (Oral-B) برای آزمایش ایمنی به آزمایشگاه مستقلی ارسال می شود و تولیدکنندگان باید به کمک آزمایشات بالینی ثابت کنند که استفاده از مسواک بر روی دندان و بافت نرم ایمن است. در اینجا نکاتی که در خرید مسواک برقی از داروخانه یا فروشگاه اینترنتی باید مد نظر قرار دهید آورده شده است:

قیمت
قیمت مسواک های برقی بسیار متفاوت است؛ مسواک های باتری دار شاید تنها چند دلار با مسواک های دستی متفاوت باشد اما در عین حال مسواک های شارژی نیز وجود دارد که قیمت آن به چند صد دلار نیز می رسد. خبر خوب این است که برای خریدن یک مسواک برقی خوب لازم به دزدی از بانک نیست. به طور کلی حتی ارزانترین مسواک برقی هم از لحاظ پاکسازی پلاک از روی سطح دندان، عملکرد بهتری از مسواک دستی دارد. وقتی در حال ارزیابی قیمت مسواک های برقی هستید، یادتان نرود که قیمت سر قابل تعویض مسواک را نیز چک کنید. اگر فکر می‌کنید که تعویض سر مسواک را فراموش می‌کنید، میتوانید گزینه خدمات تعویض سر مسواک را نیز در زمان خرید فعال کنید.

ویژگی ها
ابتدایی ترین نوع مسواک برقی فقط روشن و خاموش میشود؛ اگر بودجه بیشتری دارید، میتوانید گزینه های دیگری در مسواک های برقی را نیز مد نظر قرار دهید. در اینجا به بعضی از ویژگی های موجود در مسواک های برقی اشاره شده است:

داشتن حالات مختلف برای دندانهای حساس، مراقبت از لثه، سفیدکنندگی، تمیز کردن زبان و غیره

داشتن تایمر برای تنظیم زمان مد نظر مسواک کردن

یک جعبه برای قرار دادن مسواک در آن

داشتن اپلیکیشن موبایل برای بررسی الگوی مسواک کردنتان

داشتن واترجت یا فلاسر آبی برای پاکسازی فضای بین دندان

داشتن حسگری که در زمان اعمال فشار زیاد بر روی دندان هشدار می دهد.

ابزارهای تعبیه شده در مسواک که باکتری ها را از بین می برد.

انواع حرکت سر مسواک
مسواک برقی به شکل ها و در جهات مختلفی حرکت می کنند. حرکت چپ و راست دندانه ها و سر مسواک، ابتدایی ترین نوع حرکت در میان مسواک های برقی است و در واقع ارزان ترین حالت آن هم محسوب می‌شود. در این مدل از مسواک و همانطور که از اسم آن برمی آید، دندانه ها تنها به سمت چپ و راست حرکت می کنند و ویبره یا بالا و پایین رفتن دندانه ها در آن وجود ندارد. نوع دیگر مسواک برقی شامل حرکات نوسانی- دورانی، چرخشی، اولتراسونیک یا موارد دیگر میشود. در آزمایشات بالینی ثابت شده که مسواک‌های نوسانی دورانی در پاکسازی پلاک از روی سطح دندان دارای عملکرد بسیار بهتری در مقایسه با مسواک های دستی بودند. تعداد ضربات وارد شده توسط این مسواک ها میتواند حتی تا ۱۲ هزار ضربه در دقیقه باشد که این امکان با حداقل فشار فراهم می شود.

دندانه ها
دندانه های مسواک برقی هم مانند مسواک های دستی انواع مختلفی از دندانه ها را دارند، اما همیشه دندانه های نرم را انتخاب کنید. در واقع اگر مسواک دستی نرمی دارید که از عملکرد آن در پاکسازی پلاک روی دندان راضی نیستید، بهتر است از مسواک برقی با دندانه نرم استفاده کنید و از عملکرد آن در رفع پلاک روی دندان متعجب و خشنود شوید.

گزینه های دیگری که برای سری مسواک برقی وجود دارند، برای سفیدکنندگی، مراقبت از لثه، دندانهای حساس، رفع پلاک، ارتودنسی و ... تعبیه شده اند. مادامی که دندانه‌های مسواکتان نرم باشد می توانید از هر سری دلخواه برای تعویض سری مسواک استفاده کنید.

قالیشویی فشم

 

 

مصوبه تغییر ساعات کار اداری در ایام گرم سال ۱۴۰۱ ابلاغ شد

 با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه دولت درخصوص تغییر ساعات کار اداری در ایام گرم سال ۱۴۰۱ ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه مورخ ۱۸ خرداد ۱۴۰۱، به منظور مدیریت مصرف برق در ایام گرم سال جاری، ساعات شروع و خاتمه کار کلیه دستگاه های اجرایی، بانک ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیردولتی را از تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ تا تاریخ ۳ شهریور ۱۴۰۱ از ساعت ۷ تا ۱۳:۳۰ تعیین کرد و استانداران موظفند ساعات کار کاهش یافته در این مدت تا میزان مقرر در ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری را در ماه های باقیمانده سال جاری جبران نمایند.

مقالات بیشتر:مرکز مشاوره غرب تهران

همچنین کلیه دستگاه های اجرایی فوق الذکر مکلفند از یک ساعت قبل از خاتمه کار و در مناطق گرمسیر همزمان با خاتمه کار، دستگاه های سرمایشی را خاموش نمایند.

مقالات دیگر:وکیل خوب ارومیه

راه‌اندازی اولین مرکز مشاوره تلفنی پردیس مهر شهرداری شیراز

راه‌اندازی اولین مرکز مشاوره تلفنی پردیس مهر شهرداری شیراز

مرکز مشاوره کودک و نوجوان آریاشهر

باشگاه خبرنگاران جوان

اولین مرکز مشاوره تلفنی به همت اداره سلامت خانواده معاونت اجتماعی در حوزه‌های فردی، خانوادگی، ازدواج، تحصیلی، تربیتی و کودک راه اندازی شد.
معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: مراکز مشاوره با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد دسترسی آسان برای عموم شهروندان به خدمات مشاوره‌ای تخصصی به وجود آمده اند و در راستای ایجاد سلامت روان فردی و خاتوادگی تلاش می‌کنند.

مصطفی مشفقیان گفت: فلسفه وجودی ایجاد مشاوره توسط شهرداری، گسترش عدالت در دسترسی به خدمات تخصصی روانشناسی است که برخی افراد برای دریافت مشاوره احساس نیاز می‌کنند، اما از نظر مالی توان پرداخت هزینه‌ها را ندارند و به همین دلیل مراجعات خود را به تعویق انداخته یا از دریافت خدمات صرف نظر می‌کنند که این امر برای سلامت روانی جامعه تبعات فراوان دارد.

او گفت: تمام خدمات مشاوره‌ای سازمان فرهنگی چه به صورت حضوری و یا تلفنی به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می‌گیرد و مشاوره روانشناسی تلفنی، امروزه در میان مردم طرفداران زیادی پیدا کرده است، زیرا باعث شده تا با صرف هزینه بسیار کم، با بهترین متخصصان ارتباط برقرار کرده و برای رفع مشکلات روانشناختی خود کمک بگیرند.

معاون شهردار شیراز گفت: در برخی موارد شهروندان نسبت به طرح مشکل به صورت حضوری دچار معذوراتی هستند و نمی‌توانند برخی مسائل را به سادگی و بدون پنهان کاری مطرح کنند، اما در مشاوره تلفنی به دلیل ناشناس بودن و عدم رو در رو بودن، می‌توانند به راحتی صحبت کرده و از خدمات مشاوره‌ای صحیح و به هنگام برخوردار شوند.

او گفت: از سوی دیگر طبق بررسی‌ها و نتایج تحقیقات، افرادی که پس از یک رویداد مثل اختلافات شدید، تمایل به خودکشی، صدمه دیدگی، تعارض با جامعه، مورد تعدی واقع شدن و.. بتواتنند قبل از گذشت ۲۴ ساعت از خدمات مشاوره‌ای تخصصی برخوردار شوند بار روانی حاصل از حادثه در آن‌ها به شدت کاسته شده و از اقدامات عجولانه و غیر قابل جبران پیشگیری می‌شود.

معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گفت: در مرکز مشاوره پردیس مهر، مشاوران حوزه‌های مذکور و روانشناسان از شنبه تا پنجشنبه هر هفته از ساعت هشت صبح تا ۳ بعد از ظهر پاسخگوی تماس‌های تلفنی شهروندان در این زمینه می‌باشند؛ و ما در نظر داریم در بلند مدت با بهبود زیرساخت‌ها بتوانیم ساعات ارائه خدمات را تا بیست و چهارساعت در شبانه روز افزایش دهیم.

لازم به ذکر است که در تمام جهان، مشاوره تلفنی روانشناسی و یا روانشناختی یک روش کارآمد، ارزان و پیشرفته برای همه افراد جامعه است.

قالیشویی منطقه 3

 

 

ترانه را با حُقه‌بازی به خوانندگان گمنام می‌فروشند

گفت‌وگو با بهنام مظاهری، کارشناس موزیک

ترانه را با حُقه‌بازی به خوانندگان گمنام می‌فروشند

آموزشگاه سنتور غرب تهران

شهروند

چرا هیچ تعرفه‌ای درباره قیمت ترانه وجود ندارد؟
اساسا وجود نداشتن آن طبیعی است، چون بعضی کالاها یا خدمات در بازار هنر، تعرفه‌پذیر نیست. اما خب تفاوت‌های قیمت است که مارکت ایران را عجیب می‌کند. مثلا زمانی می‌بینید ترانه‌سرایی در سطح متوسط یا حتی خوب، رقمی می‌گیرد که در سطح او نیست یا برعکس. اینجاست که تناقض‌ها به وجود می‌آید.
خب چرا این اتفاق می‌افتد؟
به خاطر اینکه این مارکت در ایران حرفه‌ای نیست. در بعضی کشورهای دیگر هم تعرفه‌ای وجود ندارد، اما خود مارکت قوانین نانوشته‌ای را رعایت می‌کند که در ایران این‌طور نیست، یعنی هر کسی از خواننده، نوازنده، شاعر و ترانه‌سرا یک‌جور عمل می‌کند.
در همین بازار آشفته به هر حال قیمت‌های حداقل و حداکثری وجود دارد. می‌شود درباره حدود قیمت‌ها بگویید؟
فرض کنید کارهای سطح پایین را شاید با ٤٠٠هزار تومان هم بشود خرید. در عین حال که ممکن است بیشتر از اینها اعلام شود. مثلا به شکل رسمی شما می‌شنوید که حداقل قیمت یک‌میلیون تومان است. در واقع می‌گویند ترانه‌سرا کمتر از یک‌میلیون تومان نمی‌گیرد. هر چقدر هم که ترانه‌سرا معروف‌تر باشد، قیمت بالاتر می‌رود.
تا کجا بالاتر می‌رود؟ چه قیمتی؟
ببینید؛ چون ساختن موزیک ما، سیستم و سازوکار مالی مشخصی ندارد، نمی‌شود گفت تا کجا. مثلا فردی را می‌بینید که می‌خواهد خواننده شود، از یک خانواده ثروتمندی هم هست و بابت هزینه‌کردن مشکلی ندارد. شاید چنین فردی برای یک ترانه ٢٠٠میلیون یا ٣٠٠میلیون تومان هم خرج کند. طرف مثلا سرمایه‌دار است، می‌آید آهنگی هم می‌خواند و چون نمی‌داند در این مارکت چه خبر است و قیمت‌ها چگونه است، به اصطلاح خودمان گوشش را می‌برند! نمونه‌هایش را هم زیاد داشته‌ایم؛ خواننده‌هایی بوده‌اند که آمده‌اند و وسع مالی خوبی هم داشته‌اند، یکی دو آلبوم هم داده‌اند، بعد تازه متوجه شده‌اند چقدر اضافه‌تر از عرف رایج، خرج کرده‌اند! درحالی‌که می‌توانستند با قیمت بسیار پایین‌تری کار را جمع کنند.
چه ترفندهایی در این بازار پیاده می‌کنند که گاهی قیمت یک ترانه تا این حد بالا می‌رود؟
من درباره بازار پاپ صحبت می‌کنم و بازار سنتی و حوزه‌های دیگر را نمی‌دانم. اما قصه از این قرار است که ده پانزده تیم هستند که اعضای آن با هم رفیق‌اند؛ اعضایی متشکل از چهار پنج ترانه‌سرا، دو سه تنظیم‌کننده، سه چهار آهنگساز و غیره. اینها چه می‌کنند؟ کارها را بین خودشان پاس‌کاری می‌کنند. مثلا کاری می‌گیرند یا پروژه‌ای را برای تلویزیون می‌گیرند و بین تیم‌های خودشان پخش‌می‌کنند. مثلا تنظیم‌کننده سفارش کار گرفته، آن را بین ترانه‌سراهای خودش پخش می‌کند. این گروه‌هایی که گفتم مثلا ده پانزده تایی در ایران هستند، گاهی هم حقه‌هایی پیاده می‌کنند. به چه شکل؟ کاری را اتود می‌زنند، می‌فرستند برای یک خواننده معروف. آن خواننده معروف هم اتود خودش را می‌زند و برای‌شان می‌فرستد. حتی به فرض می‌گوید که من خوشم نیامد و نمی‌خواهم آن را بخوانم. اما اینها اتود آن خواننده معروف را (با اینکه حتی خوشش نیامده و صرفا اتود زده) پیش خودشان نگه می‌دارند. بعد وقتی خواننده‌ای گمنام یا تازه‌کار می‌آید، آن اتود را جلوی او پلی کرده و طوری وانمود می‌کنند که ترانه را قرار است یک خواننده معروف بخواند! در واقع با این کارها آتش معامله را گرم می‌کنند. طبیعتا آن خواننده گمنام هم تهییج می‌شود که این کار را حتما بگیرد و به این ترتیب قیمت بالا می‌رود. در واقع اصلا قرار نیست آن ترانه با آن صدای معروف منتشر شود و صرفا یک اتود بوده، اما اینها طوری وانمود می‌کنند که قرار است چنین اتفاقی بیفتد تا بازار خودشان را گرم کنند و بتوانند ترانه یا آهنگ را به بالاترین قیمت به مشتری بفروشند. گاهی هم پیش آمده خواننده‌ای می‌خواهد کاری بیرون بدهد و یک سوژه دارد، ولی چون خودش ترانه‌سرا نیست، صرفا سوژه می‌دهد.
به چه شکل؟
مثلا می‌گوید راجع به فلان موضوع ترانه می‌خواهم. من علنا تجربه‌اش را دارم. طرف آمد و گفت که من یک کار می‌خواهم بسازم و آلبومی بدهم که اسم آلبومم متفاوت باشد. بعد گفت ترانه‌ای هم می‌خواهم که در آن فلان کلمه باشد! یعنی شما حساب کنید چطور دارند سفارش می‌دهند! در واقع طرف از یک دکمه می‌خواهد کت دربیاورد! یک کلمه فقط دارد که می‌خواهد با آن آلبوم بیرون‌بدهد! البته این موضوعی که گفتم برای ترانه‌سراهای معروف اتفاق نمی‌افتد، چون ترانه‌سراهای معروف عموما سفارش‌های این‌شکلی نمی‌گیرند. ترانه‌سرای معروف می‌گوید من ترانه‌ام را داده‌ام و قابل تغییر نیست؛ همینی هست که هست. اما بین ترانه‌سراهای گمنام ممکن است چنین اتفاقی بیفتد که از این سفارش‌ها هم به آنها بدهند!

قالیشویی تهرانپارس

 

 

نعمتی: هیچ سازی در گروه موسیقی اولویت ندارد/ مردم نسبت به موسیقی جدی کم‌حوصله شده‌اند

نعمتی: هیچ سازی در گروه موسیقی اولویت ندارد/ مردم نسبت به موسیقی جدی کم‌حوصله شده‌اند

آموزشگاه کیبورد غرب تهران

تهران- ایرنا- یک هنرمند حوزه آواز، معتقد است که اعضای یک گروه به مثابه یک ساز هستند که در همکاری با یکدیگر جایگاه و ارزش می یابند و بر دیگری برتری ندارند.


امید نعمتی خواننده گروه موسیقی «پالت» و یکی از داوران «بندبازی» درباره چگونگی داوری گروه‌های موسیقی در این مسابقه به خبرنگار ایرنا گفت: داوری سخت است. یک بار داور جشنواره موسیقی ایرانی و تلفیقی بودم و «بندبازی» دومین تجربه من است. ادامه کار در سمت داور در فصل بعدی برنامه بستگی به شرایط دارد و اینکه چگونه همه چیز پیش برود.

نعمتی درباره موفقیت گروه‌های موسیقی شرکت‌کننده در «بندبازی» بیان کرد: موفقیت یک گروه به عوامل بسیاری بستگی دارد اما نخستین و مهمترین عامل، تعامل و تبادل نظر اعضای گروه با یکدیگر و دستیابی به اهداف مورد نظر است. اعضای یک گروه موسیقی اگر با یکدیگر اتحاد داشته باشند، می‌توانند در مقابل مشکلات بایستند، سدها را بشکنند و پیش بروند.

این هنرمند آواز افزود: روز نخست برگزاری این برنامه فکر نمی‌کردیم شاهد حضور نوازندگان و گروه‌های خوب موسیقی باشیم اما در ادامه برنامه گروه‌ها و نوازندگان خوبی شناخته شدند و در روز پایانی آثاری را اجرا کردند که برای من روز درخشانی بود و نتیجه فعالیت همه شرکت‌کنندگان در «بندبازی» قابل قبول بود.

وی با اشاره به اینکه در داوری «بندبازی» خواننده جدا از عملکرد گروه، مورد توجه قرار نمی‌گرفت، اظهار کرد: ترکیب یک گروه است که باید خوب عمل کند. خواننده در گروه مانند یک ساز است. حتی ما در گروه «پالت» به لحاظ اقتصادی همیشه این موضوع را مورد توجه قرار می‌دادیم. اگر ۶ نفر هستیم درآمدمان را بین همه اعضای گروه تقسیم می‌کنیم. همچنین در رای گیری‌هایی که انجام می‌شود همه به یک اندازه حق دارند.

نعمتی درباره ویژگی های یک گروه موفق گفت: زمانی یک گروه موسیقی، درست عمل خواهد کرد که همه اعضا هم‌وزن باشند و وقتی آن وزنه تغییر کند و از بین برود، گردهم آوردن گروه دشوار است.

خواننده گروه موسیقی «پالت» همچنین ابراز کرد: فعالیت و مشارکت در یک گروه، جزو آموزش‌هایی است که باید از کودکی به ما داده شود. به عنوان مثال در بازی فوتبال، فردی که گل می‌زند، همیشه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، اما مدافع وظیفه‌اش را آموخته و پذیرفته است که نباید مانند بازیکن گلزن، دیده شود.

فعالیت و مشارکت در یک گروه، جزو آموزش‌هایی است که باید از کودکی به ما داده شود

وی درباره چالش و مشکل اصلی گروه‌های شرکت‌کننده در مسابقه «بندبازی» گفت: این گروه‌ها باید آهنگ‌ها و نگاه خود را به جهان تولید کنند. یعنی فقط مساله آهنگسازی در گروه موسیقی مطرح نیست؛ وظیفه یک گروه موسیقی صرفا اجرای موسیقی نیست. گروه‌های مختلف جهان به دلیل نوع نگاهشان به دنیا، عملکردشان در موقعیت‌های مختلف، شعرها و مفاهیمی که برای آثارشان انتخاب می‌کنند، طرفدارانی دارند، بر این اساس گروه‌های شرکت‌کننده در «بندبازی» نیز باید مفاهیمی را برای آثارشان انتخاب کنند و در این مسیر باید فیلم ببینند و کتاب بخوانند. همچنین آنان باید بیاموزند که از لحاظ روانشناختی چگونه باهم تعامل داشته باشند و رفتار کنند. من چنین تجربه‌ای را در گروه «پالت» داشتم.

این هنرمند حوزه موسیقی در ادامه بیان کرد: در یک گروه موسیقی اولویت با هیچ سازی نیست بلکه اولویت با فردی است که بیشتر تمرکز ذهنی و حتی فعالیت فیزیکی خود را برای ارتقای گروه اختصاص می‌دهد؛ هر فردی برای موفقیت در کارش، باید از لحاظ ذهنی، روحی و فیزیکی برای گروه فعالیت کند.

نعمتی: هیچ سازی در گروه موسیقی اولویت ندارد/ مردم نسبت به موسیقی جدی کم‌حوصله شده‌اند + فیلم
گروه موسیقی گس
وی با بیان اینکه در حال حاضر بازار موسیقی ظرفیت پذیرش گروه‌های موفق را ندارد، افزود: مردم این روزها به دلایل مختلف از جمله مشغله زندگی و فضای مجازی که همه چیز را کوچک کرده است، کم حوصله شده اند. معمولا گروه‌ های خوب موسیقی، آثار جدی تولید می‌کنند و کارشان نیز مخاطب جدی می‌طلبد. به همین دلیل انسان‌ها باید کمی فرصت داشته باشند تا این آثار را درک و با آن زندگی کنند. اما به دلیل اینکه بسیاری از مردم، فرصتی برای فکر کردن به موسیقی خوب ندارند بازار ما از موسیقی جدی محروم می‌شود.

مردم این روزها به دلایل مختلف از جمله مشغله زندگی و فضای مجازی که همه چیز را کوچک کرده است، کم حوصله شده اند

نعمتی در ادامه بیان کرد: گروه‌های موسیقی برای موفقیت در کارشان، باید از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به توانایی ساخت آهنگ و تنظیم آثار خود دست پیدا کنند. تمامی گروه‌هایی که به مراحل نهایی و پایانی «بندبازی» رسیدند، این توانایی ها ر ا داشتند.

عضو گروه موسیقی پالت با اشاره به اهمیت زمان در پیشرفت و موفقیت یک گروه موسیقی گفت: در «بندبازی» به عنوان داور به گروه‌هایی که خیلی حرفه‌ای ساز می‌زدند، توجه نمی‌کردم؛ اکثر گروه‌های موفق در دوره دانشجویی شکل گرفتند، همان موقع هم معروف شدند اما ۲۰ سال بعد به نتیجه درخشان موسیقایی دست پیدا کردند. برای موفقیت یک گروه موسیقایی، زمان مهم است. ما در گروه «پالت»، هر کدام از اعضای گروه، در طول زمان در کلاس‌ها و کارگاه‌های مختلف شرکت کردیم و آموختیم و اینگونه نبود که در نخستین کنسرت بهترین نتیجه را به دست آوریم.

قالیشویی خواجه عبدالله

 

 

پول بدهید؛ روش تقلب در کنکور را یادتان می‌دهیم

 دانش بنیانپول بدهید؛ روش تقلب در کنکور را یادتان می‌دهیم

اقتصاد ایران: درآمدزایی از کنکور به شکل‌های تازه‌تری انجام می‌گیرد به طوریکه برخی کانال‌های تلگرامی با دریافت مبلغی روش‌های تقلب در کنکور را آموزش می‌دهند.

گروه دانشگاه خبرگزاری فارس؛ «کنکور» در کشور ما به مقوله‌ای تبدیل شده که هر شخصی به نحوی با آن درگیر است، اهمیت قبولی در کنکور برای جوانان به حدی است که برخی از این احساسات داوطلبان کنکور سواستفاده کرده و به درآمدزایی در این زمینه می‌پردازند.

به تازگی نیز برخی کانال‌های تلگرامی ادعای فروش سوالات کنکور را دارند یا آموزش نحوه تقلب را انجام می‌دهند به این شکل که داوطلبان مبلغی که کم هم نیست را به حساب صاحبان این کانال‌ها واریز می‌کنند و در انتظار دریافت سوالاتی که می‌گویند سوالات کنکور است می‌مانند.

البته که سوالات کنکور تا روز آزمون سراسری در قرنطینه است و حتی رئیس سازمان سنجش هم از آن خبر ندارد، اما از این موضوع که بگذریم بحث جدید این است که برخی با راه‌اندازی کانال‌هایی در شبکه‌های مجازی سعی در آموزش نحوه تقلب در کنکور به داوطلبان دارند.

مقالات بیشتر:آموزشگاه پیانو غرب تهران

در یکی از این کانال‌ها که امکان گرفتن عکس از پست‌های آن و ارسال پست‌ها نیز وجود ندارد، روش‌های جاسازی وسایل را به داوطلبان آموزش داده و از داوطلبان خواسته که وسایل تقلب‌شان مانند هندزفری را در کفش، کمربند یا جامدادی خود قرار دهند.

همچنین این کانال به مبتدی ترین روش درباره عبور از گیت ورودی محل آزمون با همراه داشتن وسایل غیرمجاز صحبت می‌کند به طوریکه قدیمی‌ترین گیت‌ها هم می‌توانند این مسأله را تشخیص دهند.

جالب اینجاست که این کانال مدعی است که افراد برای تقلب باید وسایل خاصی را تهیه کنند و لیستی از وسایل را اعلام کرده و این نوع وسایل را هم به فروش می‌رساند و داوطلبان باید با صرف هزینه هنگفت این وسایل را بخرند.

از انواع وسایلی که در این کانال به فروش می‌رسد، گوشی کوچک بندانگشتی، خودکار هندزفری دار، ساعت هوشمند، پاک کن مخصوص، هندزفری نامرئی و هندزفری بلوتوثی است که به صورت میلیونی فروخته می‌شود.

* نحوه برخورد با متخلفان کنکور

البته سازمان سنجش هم بیکار نیست و در این زمینه راهکارهایی از جمله بازرسی بدنی را در دستور کار دارد، اما در صورت ارتکاب جرم نیز برای متخلفان برخورد قانونی در نظر گرفته شده است.

ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون شود یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه‌دار، یکی از تخلفات کنکور است.

ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد مانند ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون، تبانی با داوطلبان، افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سوال برای تخلف در آزمون، ثبت‌نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی، شامل برخورد قانونی می‌شود.

 

دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها و هرگونه تغییر غیرمجاز سوالات، اوراق و پاسخنامه‌های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون شامل برخورد قاطع است.

افشای سوالات آزمون یا تلاش در راستای دستیابی و افشای آن همچنین شرکت و معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو، یکی دیگر از موارد تخلف محسوب می‌شود.

خرید و فروش سوالات و پاسخ‌های آزمون یا شرکت و معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.

در این زمینه، هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات‌ها را به صورت جریمه نقدی و محرومیت‌های کنکوری دارد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در مورد عضویت داوطلبان در برخی گروه‌های فضای مجازی که در پی تخلف و تقلب در آزمون‌ها هستند، هشدار داد.

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش نیز در این زمینه گفته است: داوطلبان و والدین گرامی آنها باید در مورد عضویت در برخی گروه‌ها و شبکه‌ها در فضای مجازی دقت لازم را داشته باشند چرا که عضویت و همکاری با برخی از این گروه‌ها که به دنبال  برنامه‌ریزی برای  تقلب و تخلف در آزمون‌ها هستند،  به محرومیت از آزمون می‌انجامد.

به گفته وی، دستگاه‌های امنیتی همچون پلیس فتا در این زمینه پیگیری لازم را دارند.

درباره تخلف در کنکور با داوطلبان کنکور نیز صحبت کردیم، یکی از داوطلبان کنکور تخلف را در آزمون را خارج از عدالت دانسته و گفت: کنکور برای جوانان کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار است و حتی یک تست هم می‌تواند سرنوشت یک جوان را تغییر دهد بنابراین اگر تخلفی در کنکور صورت بگیرد خارج از عدالت و حق‌الناس است.

داوطلب دیگری با بیان اینکه مسوولان باید به موضوع کانال‌های تلگرامی فروش سوالات کنکور و آموزش تقلب به داوطلبان رسیدگی کنند، گفت: ما از مسوولان تقاضا داریم در زمینه تخلفات کنکوری پیگیری لازم را داشته باشند چرا که یک سال زندگی جوانان در کنکور منتهی می‌شود و بروز تخلف سبب دلسرد شدن داوطلبان خواهد شد.

مقالات دیگر:وکیل پایه یک دادگستری غرب تهران

موسیقی در جامعه ما متولی ندارد / خط قرمزهای ارشاد مانع خلاقیت هنرمندان

حیاتی در گفت‌وگو با ایسکانیوز:
موسیقی در جامعه ما متولی ندارد / خط قرمزهای ارشاد مانع خلاقیت هنرمندان

 

آموزشگاه تار غرب تهران

مدرس موسیقی و آهنگساز گفت: خط قرمزهایی که ارشاد جلوی پای هنرمندان می‌گذارد موجب از بین رفتن خلاقیت آنان می‌شود و نمی‌توان انتظار ارائه کارهای خوب را از آنان داشت.

 

ابوالفضل حیاتی، مدرس موسیقی و آهنگساز در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز درباره علت گرایش جوانان به موسیقی‌های نابهنجار اظهار کرد: یکی از دلایل مهمی که می‌توان در این زمینه به آن اشاره کرد این است که ما ذائقه شنونده‌هایمان را از بین برده‌ایم.

 

وی افزود: وقتی کار ارزشمندی ساخته می‌شود و مخاطب نداشته باشد، هنرمند نیز مجبور می‌شود که سطح کیفی کارش را پایین بیاورد که نتیجه‌اش می‌شود روندی که در حال حاضر به آن دچار شده‌ایم.

 

حیاتی ادامه داد: وقتی جوانان از لحاظ اقتصادی و اجتماعی در یک خفقان به سر می‌برند این موضوع برایشان تبدیل به یک عقده می‌شود و در نتیجه عصیان‌گر می‌شوند و تمایلی به فکر کردن ندارند و هر چه به خوردشان دهند می‌پذیرند.

بیشتر بخوانید:

تنزل جایگاه موسیقی محلی در ایران / لازم است تعداد جشنواره‌های موسیقی افزایش یابد
مدرس موسیقی گفت: یکی دیگر از دلایلی که می‌توان در این زمینه به آن اشاره کرد این است که متاسفانه در منظر مدیران و مسئولان کشور، فرهنگ آخرین موضوعی است که مهم به نظر می‌رسد و چندان برای آن ارزش قائل نیستند.

وی همچنین با اشاره به خط قرمزهای ارشاد عنوان کرد: خط قرمزهایی که این سازمان جلوی پای هنرمندان می‌گذارد موجب از بین رفتن خلاقیت آنان می‌شود و نمی‌توان انتظار ارائه کارهای خوب را از آنان داشت.

 

حیاتی افزود: البته مشکل دیگری که در این بین بر همه این مسائل دامن زده است همه‌گیری کروناست که البته این بیماری در همه کشورها باعث به وجود آمدن مشکلاتی شد اما این مشکلات در کشور ما به گونه‌ای دیگر بود.

 

مدرس موسیقی گفت: کرونا در ایران باعث شد تا بسیاری از برنامه‌ها به صورت آنلاین برگزار شود، اما وقتی موسیقی متولی نداشته باشد این موضوع به شکلی آسیب‌رسان ادامه پیدا می‌کند چرا که وقتی کسی نیست تا تعریف و ملاکی برای کیفیت تعیین کند هر کسی می‌تواند داعیه استاد بودن داشته باشد.

وی با اشاره به این موضوع گفت: طی اتفاقاتی که در این دو سه سال اخیر افتاد هرکسی برای خود در اینستاگرام صفحه‌ای ایجاد کرد و داعیه معلم شدن داشت، همین مسئله موجب شد که چارچوب و اسلوبی که باید ادامه پیدا می‌کرد به هم بخورد و قوانین خراب شود.

حیاتی در پایان تاکید کرد: موسیقی در کشور ما به شدت به هم ریخته است و باندبازی در آن موج می‌زند و انگار این عرصه تنها در دستان یک عده خاص می‌چرخد که امیدوارم این روند هر چه سریع‌تر درست شود

قالیشویی پیروزی

 

 

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 صفحه بعد